Wersja dla niedowidzących

Grupa ZUE będzie chroniła sygnalistów

W spółce ZUE SA po raz pierwszy wprowadzono politykę zarządzania etycznego i ochrony sygnalistów. Na mocy tego dokumentu osoby zgłaszające nadużycia we wszystkich zamówieniach publicznych, w których firma bierze udział, będą polegały ochronie.

Spółka zobowiązała się przyjąć dokument podpisując Pakt Uczciwości. Regulacje skonsultowała wcześniej z Fundacją Batorego.

Na monitorowanym kontrakcie również podwykonawcy, a także podwykonawcy dalsi zobowiązani są do przestrzegania zasad Polityki ochrony sygnalistów Wykonawcy oraz przyjęcia podobnych polityk u siebie. Są oni również zobowiązani poinformować o zaistnieniu nadużyć monitora społecznego, czyli Fundację im. Stefana Batorego. Zobowiązanie to jest zawarte w umowie w osobnym akapicie poświęconym Paktowi Uczciwości.

Polityka zarządzania etycznego i ochrony sygnalistów Pełna treść

Przykłady klauzuli w umowach z podwykonawcami i o podwykonawstwa dalsze można znaleźć na naszej stronie w zakładce Dokumenty Zobacz

Projekt finansowany przez Komisję Europejską. Za treść strony odpowiada Fundacja im. Stefana Batorego. W żadnym stopniu nie odzwierciedla ona oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.