Wersja dla niedowidzących

Nowa baza informacji o paktach uczciwości

Instytut w Bazylei stworzył internetową bazę wiedzy na temat paktów uczciwości. Po raz pierwszy w jednym miejscu zebrane zostały dokumenty, analizy, opisy poszczególnych przypadków oraz praktyczne przewodniki dotyczące paktów na całym świecie. W bazie można oczywiście znaleźć także informacje o Pakcie Uczciwości, w który zaangażowana jest Fundacja Batorego.

Na stronie zebrane zostały opisy 65 dużych procedur zakupowych, a także 31 przykładów doświadczeń z paktami uczciwości. Udostępnione zostały również szczegółowe studia przypadków pokazujące pozytywne skutki paktów – nawet jeśli „zawiodły”.

Autorzy podkreślają, że do stworzenia bazy skłoniła ich sytuacja epidemii, kiedy nadzwyczajna sytuacja może skłaniać do pomijania procedur obowiązujących podczas prowadzenia zamówień publicznych. Pokazują jednocześnie, że takie działania jak pakty uczciwości mogą być niezwykle skuteczne.

Więcej:

www.baselgovernance.org/integrity-pacts

 

 

Projekt finansowany przez Komisję Europejską. Za treść strony odpowiada Fundacja im. Stefana Batorego. W żadnym stopniu nie odzwierciedla ona oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.