Wersja dla niedowidzących

Pakty uczciwości będą kontynuowane

Drektor Generalny Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) Marc Lamaitre, przekazał wszystkim partnerom paktów uczciwości gratulacje za skuteczne i nowatorskie podejście do monitoringu zamówień publicznych, a także zadeklarował, że pakty będą kontynuowane do 2021 r.

Chciałbym podkreślić niezwykłą rolę szesnastu organizacji społecznych oraz podziękować za ich pracę. Wasze zaangażowanie we wdrażanie tego pilotażu, a także obserwacje, rady oraz rekomendacje pomagają zapewnić, aby środki unijnych podatników wykorzystywane był w najlepszy możliwy sposób.

Pragnę również podziękować wszystkim uczestnikom. Przez swój udział pokazaliście swoją otwartość na współpracę z organizacjami społecznymi oraz lokalnymi społecznościami. Pokazaliście, że zależy Wam na transparentności i jesteście otwarci na rozmowę. Podejście w sposób inny niż zazwyczaj wymaga odwagi. Wierzę, że pilotaż dostarczy wam wielu wartościowych spostrzeżeń, które będą mogły być wykorzystane w przyszłej pracy i będą służyły jako podstawa również dla innych w Unii Europejskiej.

Również poszczególne Instytucje Zarządzające były wspierającymi partnerami pilotażu paktu uczciwości. Przez zwoje zaangażowanie pokazaliście swoją chęć wprowadzania innowacyjnych i udoskonalonych sposobów wdrażania projektów finansowanych z UE.

Wszyscy partnerzy pokazali na swoim przykładzie, że warto zejść z utartej ścieżki i szukać nowych sposobów współpracy. Pokazaliście gotowość i determinację, aby zapewniać skuteczne i efektywne wydawanie środków unijnych na korzyść obywateli.”

Treść listu

W czerwcu pakty zostały nagrodzone nagrodą Europejskiego Ombudsmana, wzięte zostały również pod uwagę podczas szczytu G20 w Osace (28-29 czerwca 2019 r.). Projekt został włączony do Kompendium G20 oraz włączony do Deklaracji Liderów G20.

Nagrodę Excellence in Open Administration pakty uczciwości otrzymały za „innowacyjne wykorzystanie partnerstwa z organizacjami pozarządowymi, władzami i firmami w celu zwiększenia zaufania w sferze publicznej poprzez walkę z korupcją”

Projekt finansowany przez Komisję Europejską. Za treść strony odpowiada Fundacja im. Stefana Batorego. W żadnym stopniu nie odzwierciedla ona oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.