Wersja dla niedowidzących

Spotkanie regionalne w Myszkowie. Zapraszamy!

Zapraszamy mieszkańców Myszkowa na spotkanie, które odbędzie się 24 października w Spółdzielni Socjalnej Twoja Przestrzeń, ul. Plac Dworcowy 2 w Myszkowie, w godzinach 17.00-18.30.

Od trzech lat trwa społeczny monitoring przebudowy linii kolejowej Częstochowa – Zawiercie, która biegnie również przez Myszków. Fundacja Batorego przygląda się procesowi realizacji inwestycji, dokumentacji, współpracy zamawiającego z wykonawcą. Tzw. „Wiedenka” została objęta pilotażem Paktu Uczciwości, czyli społecznym nadzorem, jako jedna z siedemnastu inwestycji w całej Europie. Stała się tym samym częścią ogólnoeuropejskiego projektu, którego celem jest poprawa systemu zamówień publicznych w Unii.

Podczas spotkania przedstawiciele Fundacji opowiedzą jak wygląda taki monitoring i w jaki sposób mogą włączyć się w niego mieszkańcy, a także władze Myszkowa.

W spotkaniu udział wezmą również przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe (Zamawiającego) oraz ZUE. S.A. (Wykonawcy), którzy odpowiedzą na pytania dotyczące samej inwestycji.

Elementem monitoringu, obok przyglądania się działaniom wykonawcy i zamawiającego, są również spotkania ze społecznościami, których inwestycja bezpośrednio dotyka. Chcielibyśmy poznać ich oczekiwania, bolączki, i z pierwszej ręki dowiedzieć się jak przebiega inwestycja.

Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się zwrócić uwagę na aspekt społecznej kontroli zamówień publicznych w Państwa regionie. Zachęcamy do przyglądania się temu, jak są one realizowane na Państwa terenie.

Organizatorem spotkania jest Fundacja im. Stefana Batorego. Współorganizatorami są Spółdzielnia Socjalna Twoja Przestrzeń oraz Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Spotkanie jest otwarte. Szczególnie mile widziani są mieszkańcy Myszkowa, pasażerowie linii, władze miasta, a także każdy, dla kogo istotny jest sposób prowadzenia inwestycji, a także stan zamówień publicznych w Polsce.

Będziemy wdzięczni za przesłanie informacji o chęci udziału w spotkaniu na adres [email protected]. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu na powyższy adres lub telefonicznie (+48) 22 536 02 71.

Projekt finansowany przez Komisję Europejską. Za treść strony odpowiada Fundacja im. Stefana Batorego. W żadnym stopniu nie odzwierciedla ona oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.