Wersja dla niedowidzących

Zapraszamy na spotkanie! Remont linii kolejowej Częstochowa – Zawiercie pod społecznym nadzorem

Jeżeli zależy Państwu, aby zamówienia publiczne były realizowane transparentnie, w sposób odpowiedzialny i wolny od nadużyć zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 17 października w Muzeum Częstochowskim w Częstochowie, w Ratuszu, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45,  w godzinach 13:30- 15:30.

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe (tbc), Wykonawcy oraz Fundacji im. Stefana Batorego, którzy opowiedzą o inwestycji objętej Paktem i o tym dlaczego jest ona szczególnie monitorowana.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Zapraszamy mieszkańców, pasażerów linii, przedstawicieli lokalnych władz.

Odpowiemy na pytania w jaki sposób można chronić zamówienia publiczne oraz jak włączyć się w monitoring projektu. Chcemy również zachęcić do wspólnego przyglądania się inwestycji.

Zapraszamy do rejestracji na spotkanie

Formularz rejestracyjny

Zaproszenie na spotkanie

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu na adres e-mail [email protected]. lub telefonicznie (+48) 22 536 02 71.

Wydarzenie dedykowane jest ważnej dla województwa śląskiego inwestycji, na którą kontrakt w lipcu 2017 r. podpisały PKP PLK i ZUE S.A. Obejmuje przebudowę 44 km linii kolejowej  na odcinku Częstochowa – Zawiercie i dotyka bezpośrednio 7 śląskich gmin i miast, w tym Częstochowy, gminy Poczesna, Kamienicy Polskiej, gminy Poraj, gminy Żarki, Myszkowa i Zawiercia. Inwestycja, choć pozornie nie różni się od wielu podobnych na terenie kraju, jest inicjatywą wyjątkową. Została objęta Paktem Uczciwości – czyli społecznym nadzorem.

Projekt finansowany przez Komisję Europejską. Za treść strony odpowiada Fundacja im. Stefana Batorego. W żadnym stopniu nie odzwierciedla ona oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.