Wersja dla niedowidzących

Kontakt do mediów

Marcin Waszak
tel. 22 536 02 37
mwaszak@batory.org.pl

Grzegorz Makowski
tel. 22 536 02 07
gmakowsski@batory.org.pl

Karolina Szymańska
tel. 22 536 02 62
kszymanska@batory.org.pl

Pakt Uczciwości - Press Kit

Pakt uczciwości (ang. integrity pact) jest narzędziem przeciwdziałania nadużyciom w zamówieniach publicznych, stworzonym przez Transparency International. Fundacja im. Stefana Batorego pełni w nim rolę partnera społecznego.

Krótko o Pakcie - pobierz PDF

Pakt Uczciwości w Polsce - Infografika - pobierz PDF

Pakt Uczciwości - infografika - pobierz PDF

Prezentacja Nowy instrument społecznej kontroli zamówień publicznych - pobierz PDF

12.04.2019
Złożyliśmy wniosek o informację do MIiR w trybie 241 KPA

"Zauważamy ogromne przeciążenie urzędów wojewódzkich wydających decyzje dla inwestycji kolejowych (a także innych) oraz brak kompetentnych pracowników zdolnych do prawidłowych ocen wniosków o pozwolenie na budowę. (więcej…)

01.12.2018
Fundacja Batorego zwróciła się do Ministra Inwestycji i Rozwoju z prośbą o interwencję

Przeciążone urzędy wojewódzkie wydające decyzje dla inwestycji kolejowych, poszukiwanie przez Zamawiających i Wykonawców dróg pozwalających na obejście wymogów administracyjnych i prawnych, a także nadużywanie formuły realizacji robót budowlanych na tzw. "zgłoszenie".  Takie wnioski płyną z monitoringu inwestycji linii kolejowej Częstochowa-Zawiercie. Zasygnalizowane problemy są często przyczyną opóźnień w realizacji inwestycji i nie są właściwe wyłącznie dla monitorowanego zamówienia.

Fundacja Batorego zwróciła się do Ministra Inwestycji i Rozwoju z prośbą o przyjrzenie się powyższym kwestiom. W opinii monitorujących problemy są systemowe i wymagają reakcji ze strony Ministerstwa.

Cała treść pisma poniżej:

Pismo do Ministra  Jerzego Kwiecińskiego (.PDF)

16.01.2019
Czym jest Pakt Uczciwości? Filmy z udziałem różnych stron Paktów.

Zapraszamy do obejrzenia, krótkich filmów, pokazujących Pakt Uczciwości z różnych perspektyw - Wykonawcy, Zamawiającego, a także Transparency International na Węgrzech, która aktualnie wdrażaj już siódmy Pakt Uczciwości.

Zobacz

07.01.2019
Pakt Uczciwości w pigułce

Najważniejsze informacje o Pakcie Uczciwości w formie plakatu, który powstał przy okazji grudniowego spotkania w Bukareszcie dla organizacji wdrażających Pakty Uczciwości.

Pakt Uczciwości_PL (.pdf)

01.03.2017
Miliardy złotych wyrzucane w błoto przez luki w zamówieniach publicznych

Na skutek korupcji oraz innych nadużyć i zaniedbań w zamówieniach publicznych wyciekają ogromne sumy, a z nieprawidłowościami zmagają się międzynarodowe instytucje, krajowe służby oraz organizacje pozarządowe. Jedną z nich jest Fundacja im. Stefana Batorego, która zorganizowała konferencję „W stronę przejrzystych zamówień publicznych”, na której omówiono nowatorskie narzędzia służące ograniczeniu nadużyć - Barometr Ryzyka Nadużyć w Zamówieniach Publicznych i „Pakt Uczciwości”.

Informacja prasowa - pobierz PDF

 

Projekt finansowany przez Komisję Europejską. Za treść strony odpowiada Fundacja im. Stefana Batorego. W żadnym stopniu nie odzwierciedla ona oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.